My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Facebook hyn ne burse, brenda disa ditesh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Facebook hyn ne burse, brenda disa ditesh Empty
MesazhTitulli: Facebook hyn ne burse, brenda disa ditesh   Facebook hyn ne burse, brenda disa ditesh I_icon_minitimeWed May 09, 2012 11:46 am

Facebook hyn ne burse, brenda disa ditesh Facebo11
Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook.com është duke planifikuar që të shesë aksionet në kompani, duke filluar nga mesi i këtij muaji.
Një prej emrave më të mëdhenj në rrjetet sociale, Facebook, po planifikon që të hyjë në bursë, apo siç e quajnë ndryshe në “ofertë publike fillestare,” ose IPO në anglisht.
Hapi i ri të cilin do ta bëjë kompania, për herë të parë, është që t’i jap publikut një shans për të blerë aksione në Facebook.
Kur ata të blejnë aksione, investitorët do të bëhen pronarë të pjesërishëm të kompanisë.
Për tetë vjet me radhë, Facebook ka qenë në pronësi të themeluesit të saj, Mark Zuckerberg, dhe të tjerëve që e ndihmuan atë për të krijuar rrjetin tashmë më të madh social në botë.
Në botën e financave dhe investimeve, Facebook është konsideruar të jetë në pronësi private, por kjo gjë do të ndryshojë pas pak ditësh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Facebook hyn ne burse, brenda disa ditesh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: My Techno Zone :: Portali-
Kërce tek: