My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Sa do te kushtojne aksionet e Facebook?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Sa do te kushtojne aksionet e Facebook?  Empty
MesazhTitulli: Sa do te kushtojne aksionet e Facebook?    Sa do te kushtojne aksionet e Facebook?  I_icon_minitimeTue May 08, 2012 8:49 pm

Sa do te kushtojne aksionet e Facebook?  Facebo10

Duke iu afruar ofertës fillestare të aksioneve të Facebookut, në qarkullim janë gjithnjë e më shumë informata për ofertën.
Kështu Wall Street Journal përmes lidhjeve të veta në SEC (Security and Exchange Commission) konfirmoi se shitja do të filloj me 18 të këtij muaji, e çmimi fillestar do të jetë prej 28 deri në 35 dollarë për aksion. Vet Facebook do të shes 180,000,000 aksione, ndërsa aksionarët ekzistues privatisht po i shesin edhe 157 milion aksione.
Sipas pohimeve vlerësimi i fundit i kompanisë ishte se do të mblidhen 13 miliard dollarë, me çka vlera totale e Facebookut do të rritej në 77 deri 96 miliard dollarë. Kjo, përndryshe, është në nivel me vlerën e Amazonit dhe dy herë më shumë nga vlera e HP-së, por më pak nga Google ose Apple të cilët vlejnë rreth 200, respektivisht 530 miliard dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Sa do te kushtojne aksionet e Facebook?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: My Techno Zone :: Portali-
Kërce tek: