My Techno Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


My Techno Zone
 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Shumica me smartphone

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 26
Location : Albania

Shumica me smartphone Empty
MesazhTitulli: Shumica me smartphone   Shumica me smartphone I_icon_minitimeWed May 09, 2012 6:21 pm

Shumica me smartphone Mobile10
Sipas hulumtimit të fundit të tregut amerikan të cilin e kreu Nielsen, smartphonet po shiten më mirë se telefonat e zakonshëm. Gjatë çerekut të parë të këtij viti 50.4% e blerësve ka vendosur të blej smartphone që është rritje krahasuar me rezultatin prej 47.8% nga vitit i kaluar.
Gjithashtu, hulumtimi tregoi edhe sistemet më të popullarizuara operative në SHBA. Në vendin e parë me posedimin prej 48.5% ndodhet Androidi, e i dyti është iOS me posedimin prej 32%, pastaj vjen BlackBerry OS me 11.6%. Windows Mobile ende mban një rezultat jo të keq prej 4.1%, derisa Windows Phone ka shënuar rritje prej 1.3 në 1.7%.
Edhe një të dhënë e zbuloi ky hulumtim – gratë janë para burrave për sa i përket përdorimit të telefonave të mençur. Në tregun amerikan pajisje smartphone përdorin 50.9% e grave në krahasim me 50.1% të meshkujve. Pa ndonjë befasi vjen e dhëna se, shfrytëzuesit më të rinj, të moshës në mes 25 dhe 34, janë edhe shfrytëzuesit më të shpeshtë të smarphoneve – dy deri në tri persona të kësaj grup-moshe kanë smartphone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://itsmy.techno-zone.net
 
Shumica me smartphone
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: My Techno Zone :: Portali-
Kërce tek: