My Techno Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


My Techno Zone
 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Google Play mbetet prapa App Store

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 26
Location : Albania

Google Play mbetet prapa App Store Empty
MesazhTitulli: Google Play mbetet prapa App Store   Google Play mbetet prapa App Store I_icon_minitimeWed May 09, 2012 6:19 pm

Google Play mbetet prapa App Store Ht_goo10
Dyqani virtual i aplikacioneve mobile, Google Play ka arritur në 15 miliardë shkarkime, shkruan TechCrunch.
Shifrat e fundit që Google i prezantoi në janar, për aplikacionet e shkarkuara në Android Market, siç njihej më herët, ishin 11 miliardë.
Megjithatë, edhe pse këto shifra mund të duken shumë të mëdha, rivali i saj kryesor, Apple udhëheq në këtë drejtim, dhe shifrën prej 11 miliardë aplikacioneve të shkarkuara, gjë të cilën e kishte arritur në qershor 2011.
Ndërsa, para dy muajsh, Apple festoi për 25 milionë aplikacione të shkarkuara nga dyqani i saj i aplikacioneve i njohur si App Store.
Sipas TechCrunch, Apple udhëheq ndaj Android në shumë segmente, pasi që numri i aplikacioneve të shkarkuara ditore nga platforma mobile e Apple është shumë më i madh, ndërsa edhe shuma e parave që Apple paguan për zhvilluesit e aplikacioneve është 4 miliardë dollarë, ndërsa Android jo më shumë se 320 milionë dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://itsmy.techno-zone.net
 
Google Play mbetet prapa App Store
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: My Techno Zone :: Portali-
Kërce tek: