My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Pica, arme kunder kancerit te prostates

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Pica, arme kunder kancerit te prostates Empty
MesazhTitulli: Pica, arme kunder kancerit te prostates   Pica, arme kunder kancerit te prostates I_icon_minitimeTue May 08, 2012 5:43 pm

Pica, arme kunder kancerit te prostates Pizza10

Mbase nuk është ushqimi më i shëndetshëm i mundshëm, por pica mund të bëjë shumë mirë. Rigoni që përdoret në të dhe në shumë ushqime italiane është një armë e fortë kundër kancerit të prostatës, sipas shkencëtarëve të Nju Jorkut.
Karvakroli, një lëndë kimike që gjendet tek rigoni, lufton qelizat kanceroze në prostatë duke i eliminuar ato. Kjo lëndë mund të përdoret tani për krijimin e një medikamenti të fortë.
Supriya Bavadekar, një nga pjesëtarët e ekipit të studimit, theksoi për ‘Daily Mail’: “Kërkimi ka dalë në përfundim se ngrënia e picës ul rrezikun e prekjes nga kanceri. Por, studimi është në fazat e para dhe duhen ende eksperimente të tjera.”
“Avantazhi është se rigoni përdoret në shumë ushqime, por karvakroli i rigonit mund të tretet ende pa bërë efekt kështu që po punojmë për një medikament”, shtoi Bavadekar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Pica, arme kunder kancerit te prostates
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: Lajme :: Shendeti-
Kërce tek: