My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 94 vjet me plumb ne koke

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

94 vjet me plumb ne koke Empty
MesazhTitulli: 94 vjet me plumb ne koke   94 vjet me plumb ne koke I_icon_minitimeTue May 08, 2012 5:40 pm


94 vjet me plumb ne koke Bullet10

Ka ndërruar jetë në moshën 103-vjeçare amerikani që ka jetuar pjesën më të madhe të jetës së tij me një plumb në kokë.
William Lawlis Pace është bërë i famshëm sepse ka jetuar 94 nga 103 vitet e jetës me plumbin shumë afër trurit.
Vëllai i madh i tij e ka qëlluar padashje kur William ishte vetëm 9 vjeç. Plumbi nuk arriti trurin fatmirësisht, por në të njëjtën kohë ishte aq pranë tij sa nuk lejonte një operacion.
Edhe pse nga ky incident burri amerikan ka dalë pothuajse i verbër nga njëri sy e me probleme me muskujt e fytyrës, William ka bërë një jetë normale: është martuar, ka pasur fëmijë dhe ka punuar si roje në varreza. Gjithashtu për pak kohë ka luajtur edhe bejzboll në një skuadër të vogël në Teksas.
“Nuk ka pasur kurrë shqetësime dhe nuk ka humbur kurrë ndjenjat”, deklaroi djali Theron Pace kur dha lajmin e vdekjes së babait për mediat amerikane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
94 vjet me plumb ne koke
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: Lajme :: Kuriozitete-
Kërce tek: