My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si te provojm antivirusin nese funksionon apo jo...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Si te provojm antivirusin nese funksionon apo jo... Empty
MesazhTitulli: Si te provojm antivirusin nese funksionon apo jo...   Si te provojm antivirusin nese funksionon apo jo... I_icon_minitimeTue May 08, 2012 2:25 pm

Pershendetie Miq Very Happy

Sot do tju tregoj se si te provoni Antivirusin nese punon apo jo...

Ateher per te provuar kte, ne duhet te krijojm nje VIRUS fallco Kush ka frik mos ta provoj Laughing Laughing

Hapim nje "Notepad" duke klikuar te START, pastaj te Run shkruajm NOTEPAD dhe klikojm OK, pasi hapet notepad atje vem kte kodin qe kam shenuar me posht.
KODI:
X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*


Pastaj i japim Save dhe i vem si emer: eicar.com dhe pasi e ruajm shohim nese Antivirusi e kap apo jo, nese nuk e kap, ai antivirus nuk ben.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Si te provojm antivirusin nese funksionon apo jo...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: Apps&Games :: Tutoriale Te Ndryshme-
Kërce tek: