My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 9 ne 10 gra nuk u duket vetja terheqese

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

9 ne 10 gra nuk u duket vetja terheqese Empty
MesazhTitulli: 9 ne 10 gra nuk u duket vetja terheqese   9 ne 10 gra nuk u duket vetja terheqese I_icon_minitimeTue May 08, 2012 5:39 pm

9 ne 10 gra nuk u duket vetja terheqese Girl-a10

Një mijë gra në Britaninë e Madhe nga mosha 18 deri në 64 vjec janë anketuar kohët e fundit, mbi vetëbesimin që kanë për pamjen e tyre dhe rezultatet tregojnë se shkalla e vetëbesimit është tepër e ulët.
“Vetëm 2% e grave kanë deklaruar se ndjehen mirë me veten e tyre, ndërsa 1 në 10 gra ka deklaruar se ndjehet tërheqëse”, tregojnë rezultatet e studimit.
Studimi është kryer nga kompania e produkteve kozmetike Dove, edhe pse nuk mund të themi që është një studim i mirëfilltë shkencor, tregon qartë që grave ju mungon besimi tek vetja dhe pamja e tyre.
Studimi vë në pah faktin që gratë edhe pse e shohim veten e tyre në pasqyrë, besojnë që janë në formë të mirë vetëm atëherë kur ua thotë dikush tjetër.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
9 ne 10 gra nuk u duket vetja terheqese
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: Lajme :: Kuriozitete-
Kërce tek: