My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Banka Boterore, asistence KLSH-se

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Banka Boterore, asistence KLSH-se  Empty
MesazhTitulli: Banka Boterore, asistence KLSH-se    Banka Boterore, asistence KLSH-se  I_icon_minitimeTue May 08, 2012 5:32 pm

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, takoi dje përfaqësuesen e Përhershme të Bankës Botërore në Shqipëri, Kseniya Lvovksy dhe Rajeev K. Sëami, specialist i Lartë i Menaxhimit Financiar për Rajonin e Europës dhe Azisë Qendrore të BB.
Leskaj i prezantoi Lvovksyt përparësitë strategjike të KLSH-së, sikurse janë intensifikimi i punës për zbatimin e standardeve të përditësuara të INTOSAI dhe rritja e performancës së stafit të institucionit, krahas thellimit të luftës kundër korrupsionit dhe parandalimin e tij. Nga ana e saj, Lvovksy deklaroi se, KLSH ka një pozicion shumë jetik për t’u dhënë jo vetëm donatorëve, por edhe taksapaguesve shqiptarë sigurinë se paratë e tyre shpenzohen si duhet. Ajo premtoi se BB do t’i shikonte shumë shpejt mundësitë konkrete të saj për dhënien e asistencës teknike për KLSH. Sëami vlerësoi projektidenë e Leskajt për KLSH-në, paraqitur në Komisionin Parlamentar për Ekonominë dhe Financat në dhjetor 2011 dhe materialin e tanishëm të paraqitur me ide konkrete për bashkëpunim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Banka Boterore, asistence KLSH-se
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: Lajme :: Ekonomi-
Kërce tek: