My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Tri versionet e Windows 8

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Tri versionet e Windows 8 Empty
MesazhTitulli: Tri versionet e Windows 8   Tri versionet e Windows 8 I_icon_minitimeTue May 08, 2012 4:24 pm

Tri versionet e Windows 8 Window10
Microsoft në blogun zyrtar publikoi detajet rreth versioneve të Windows 8. Në kundërshtim me informatat e mëhershme që kishin “rrjedhur” në të cilat përmendeshin më shumë versione, Tetëshja do të jetë në dispozicion në krejtësisht tri versione.
Dy versione do ti dedikohen kompjuterëve të bazuar në arkitekturën x86, ndërsa bëhet fjalë për një Windows 8 “të zakonshëm”, dhe versionin Windows 8 Pro. Versioni Pro në krahasim me atë standard do të sjell funksionet që i dedikohen shfrytëzuesve të avancuar dhe atyre afarist siç janë enkriptimi BitLocker, përkrahja për virtualizim, domenet, group policy dhe remote desktop (host). Windows Media Center do të jetë në dispozicion si përditësim i versionit Pro.
Kompjuterët e bazuar në ARM do të kenë një version të veçantë. Emri i këtij versioni do të jetë Windows RT, ndërsa edhe pse aplikacionet klasike x86 nuk do të mund të ekzekutohen në të, Windows RT do të ketë pjesën më të madhe të funksioneve të Windowsit “të vërtetë” dhe do të shitet me Office 15. Siç dihet nga më herët, Windows për ARM nuk do të mund të blihet në treg, por do të shitet kryesisht me kompjuterët e rinj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Tri versionet e Windows 8
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: My Techno Zone :: Portali-
Kërce tek: