My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Telefoni Lumia 900 kushton me shume se iPhone

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Telefoni Lumia 900 kushton me shume se iPhone Empty
MesazhTitulli: Telefoni Lumia 900 kushton me shume se iPhone   Telefoni Lumia 900 kushton me shume se iPhone I_icon_minitimeTue May 08, 2012 4:23 pm

Telefoni Lumia 900 kushton me shume se iPhone Nokia-12

Shpenzimet e përgjithshme të materialeve në prodhimin e Lumia 900 janë 217 dollarë. Komponenti më i shtrejtë individual në këtë telefon është ekrani i ndjeshëm në prekje, i cili kushton 58 dollarë, pasojnë moduli për komunikim pa tela me çmim prej 38 dollarësh, pastaj NAND Flash dhe DRAM memoria me çmim prej 27 dollarësh, si dhe kamera e cila kushton 18 dollarë.
Shpenzimet e prodhimit vlerësohen në 8 dollarë, por duhet theksuar që në çmim nuk janë llogaritur shpenzimet e zhvillimit, marketingut dhe transportit. Sa për krahasim, vlerësimet e po këtyre analistëve janë që iPhone 4S 16 GB në prodhim kushton 188 dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Telefoni Lumia 900 kushton me shume se iPhone
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: My Techno Zone :: Portali-
Kërce tek: