My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Windows 8 RC ne qershor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Windows 8 RC ne qershor Empty
MesazhTitulli: Windows 8 RC ne qershor   Windows 8 RC ne qershor I_icon_minitimeTue May 08, 2012 4:20 pm

Steven Sinofsky në konferencën Windows Developer Days në Japoni zbuloi se versioni Release Candidate, ose në emërtimin e ri Release Preview, i Windows 8 do të paraqitet kah fillimi i qershorit.
Versioni Consumer Preview i Windows 8 është lansuar para krejtësisht tri muajve, detajet rreth risive të cilat do të sjell Release Preview ende nuk janë të ditur, por pritet vazhdimi i “vizëllimit” të SO i cili për nga ana funksionale do të duhej të jetë përfunduar tërësisht. Nëse nuk gjenden bug më të rëndësishëm, Release Preview mund të jetë versioni final i Windows 8. Kjo do të thoshte se SO në fazën RTM (release to manufacture) mund të hyj qysh gjatë verës, e pasi të sigurohen stoqe të mjaftueshme, versioni final pritet të paraqitet gjatë muajit tetor.
Windows 8 në treg do të jetë në dispozicion në tri versione – Windows 8, Windows 8 Pro dhe Windows RT (për procesorët ARM).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Windows 8 RC ne qershor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: My Techno Zone :: Portali-
Kërce tek: