My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Himara hap sezonin turistik ne 12 Maj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Himara hap sezonin turistik ne 12 Maj Empty
MesazhTitulli: Himara hap sezonin turistik ne 12 Maj   Himara hap sezonin turistik ne 12 Maj I_icon_minitimeTue May 08, 2012 9:34 pm

Himara hap sezonin turistik ne 12 Maj Himare10

Himara, e pozicionuar ne Jug te Shqiperise, eshte nje nga vendet me atraktive per turizmin Shqiptare e te huaj. Bashkia e Himares perfshin zonat e Dhermi, Pilur, Kudhes, Qeparo, Vuno, Iljas dhe Palase , vende keto qe spikasin gjate sezonit veror per fluksin e larte te turisteve. Himara eshte cilesuar si vend me “Histori te Lavdishme”.

Te tjere e kane quajtur “Perla e Jonit” , “Lule e Vilajetit” , “Shtepia Jone e perbashket” , vendi njerezve te punes , paqedashes dhe mikprites.

Data 12 Maj eshte percaktuar si Dita e “Hapjes se Sezonit Veror te Himares”. Kohezgjatja e ketij evenimenti do te jete 2 dite.

Ky eveniment do t’i jape mundesine Qytetit te Himares te promovoje Sezonin Veror duke bere te mundur qe te gjithe qytetaret ta zgjedhin si vendin ideal per pushimet e tyre te paharrueshme. Keto dy dite aktivitet u japin mundesine edhe te gjithe vendasve qe te bashkohen dhe te promovojne vlerat e vendit te tyre , me kulturen ,traditat , ushqimin tradicional etj.

PROGRAMI:
Diten e Shtune : NRG Band, Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Klajdi Haruni, Andy Gramm, Dj Set.
Diten e Diele: Vellezerit Korcar, Animatore, Parashuta, Alpinizem, Zhytje, Ushqim Tradicional.

Hotelet do te ofrojne akomodim falas per daten 12 Maj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Himara hap sezonin turistik ne 12 Maj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: Lajme :: Travel-
Kërce tek: