My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kroacia dhe ishujt me te frekuentuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Kroacia dhe ishujt me te frekuentuar  Empty
MesazhTitulli: Kroacia dhe ishujt me te frekuentuar    Kroacia dhe ishujt me te frekuentuar  I_icon_minitimeTue May 08, 2012 9:28 pm

Kroacia dhe ishujt me te frekuentuar  Baska110
Nuk eshte me sekret bukuria e Kroacise me rrenojat romake, keshtjellat mesjetare bregdetare, bukurite natyrore te saj,etj. 1.185 ishujt qe ka vendi jane nje enderr e vertete, ujerat termike te veriut qe heqin stresin jane ideale. Ne vere turmat e tueisteve dynden per ne ujerat dalmate, kafenete pushtojne bregdetet duke ofruar sherbimet e tyre. Por, eshte gjithashtu e mundur te gjeni nje vend te izoluar ku ndiheni si njeriu i vetem mbi toke.

Po te kalosh ne rruget mesjetare te Zagrebit ne kullen Lotrscak, mund te shohesh topin e zjarrte te perditshem dhe nje pamje derrmuese te qytetit. Disa nga plazhet me te bukura jane : Ishulli Baska eshte nje parajse diellore. Ajo ka me shume se 30 plazhe qe variojne per nga madhesia. Dikur plazhet mbuloheshin vetem nga rera por ende ka te tilla, pervec atyre me shkembinj.

Ishulli Novalja ofron plazhe private. Uji eshte Kristal dhe shume i qarte sa mund te shohesh reren e bardhe edhe ne 6 metra thellesi. Nese zoteroni nje varke aq me mire, mund te tentoni te shetisni deri sa te largoni te gjithe streset tuaja.

Ishulli Zlatni Rat, eshte rripi bregdetar qe shihni neper reklamat kroate, zakonisht te bera nga ajri. Vetem po ta vizitoni mund te thoni se keni qene ketu. Po ta shohesh nga ajri duket si nje gisht jeshil qe dredhohet mbi detin safir. Po ta shohesh nga toka eshte nje vend i pushtuar nga dielli, nga deti dhe nga kultura vendase.

Orebic eshte nje vend i civilizuar per familjare. Aty nga mengjesi deri ne darke mbushet me familje, me femije qe bejne keshtjella prej rere, dielli eshte konstant, uji eshte i ngrohte dhe njerezit jane shume te kendshem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Kroacia dhe ishujt me te frekuentuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: Lajme :: Travel-
Kërce tek: