My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 “Shëndeti publik” kundrejt “mjekësisë”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Donitos
Fillestar
Donitos

Numri i postimeve : 22
Join date : 08/05/2012

“Shëndeti publik” kundrejt “mjekësisë” Empty
MesazhTitulli: “Shëndeti publik” kundrejt “mjekësisë”   “Shëndeti publik” kundrejt “mjekësisë” I_icon_minitimeTue May 08, 2012 8:52 pm

Disa nga ndryshimet mes “shëndetit publik” dhe “mjekësisë” paraqiten në tabelën e mëposhtme:

Disa ndryshime mes “Shëndetit Publik” dhe “Mjekësisë”
SHËNDETI PUBLIK MJEKËSIA
Fokusi kryesor në popullatë
Fokusi kryesor në individë të veçantë
Theksi në promocionin shëndetësor dhe parandalimin e sëmundjeve Theksi në diagnostikimin dhe trajtimin e sëmundjeve
Inicianitiva ne shendetin publik eshte e specialisteve Ne mjeksi iniciativa eshte e pacientit
mardhenia specialst-popullate eshte shteterore demostrohet "forca" e shtetit mardhenia mjek-pacient eshte private demostrohet aftesia e mjekut
mardhenia specialist-popullate eshte e pranishme gjate gjithe kohes dhe me te gjithe mardhenia mjek-pacient eshte mardhenje e kufizuar,dmth.ne nje kohe te caktuar dhe vetem me pacientin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
“Shëndeti publik” kundrejt “mjekësisë”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: Lajme :: Shendeti-
Kërce tek: