My Techno Zone
 
PortaliForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Ja një menyr si të shkruash ë dhe ç më shpejt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 198
Join date : 06/05/2012
Age : 23
Location : Albania

Ja një menyr si të shkruash ë dhe ç më shpejt Empty
MesazhTitulli: Ja një menyr si të shkruash ë dhe ç më shpejt   Ja një menyr si të shkruash ë dhe ç më shpejt I_icon_minitimeTue May 08, 2012 2:29 pm

Një meundsi do tju tregoim se si do të shkruani (ë) dhe (ç) më shpejtë .

Jo rrall na nevoiten shkronjat (ë) dhe (ç), por për të shkruar duhet klikuar në numra :

ë - Alt-137
ç - Alt-135

Kjo menyr qdo herë na bon të jemi nervoz ose nuk i shkruajm fare .
Ja ni metod se si të shkruhet më shpejtë :* Shkoni në Start dhe Control Panel
* Shtypni Region and Language
* Shkoni tek tabi Keyboards and Languages
* Shtypni Change Keyboards
* Shtypni Add
* Shkoni tek Albanian, Keyboard dhe përzgjedheni Albanian
* Kliko OK
Tani filloni të shkruani shqip duke e shkruar shkronjën ( Ë ) me ( ; ) dhe shkronjën ( Ç ) me sustën ( [ ).

/kekompjuter/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://itsmy.techno-zone.net
 
Ja një menyr si të shkruash ë dhe ç më shpejt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
My Techno Zone :: Apps&Games :: Tutoriale Te Ndryshme-
Kërce tek: